Beste Bezoeker,
Wat is het fijn een nieuwsbrief te kunnen sturen met "goed nieuws". We maken met elkaar bijzondere tijden mee. Waarschijnlijk zullen we over 20 jaar terug kijken en zeggen: "Weet je nog het begin van de 'twenty's'... coronapandemie, oorlog, meerdere crisissen...." Maar zo ver is het nog niet. We zitten er nog midden in. Dat maakt dat het fijn is om mijn nieuwsbrief te kunnen starten met goed nieuws.
Ondanks dat er hoge kosten zijn blijven de prijzen voor hulp van Praktijk Inham aan particulieren in 2023 gelijk aan 2022 (en de jaren daarvoor). Het voelt voor mij niet goed om in deze dure tijden de prijs voor enorm belangrijke hulp te verhogen. Wees dus ook in 2023 welkom voor het zelfde bedrag als je in 2022 betaalde. Nog even voor de goede orde: De meeste zorgverzekeraars vergoeden een deel van de kosten van de sessies vanuit het aanvullende pakket. Als je deze maand je zorgverzekering nog gaat herzien, overweeg dan ook goed wat je wilt met je aanvullende zorg/alternatieve geneeswijze.
Voor zakelijke cliënten, zoals werkgevers geldt dat er wel een verhoging van de prijzen is in 2023.
Vanaf 2023 komt de vaste telefoonlijn van Praktijk Inham te vervallen en is de praktijk alleen bereikbaar via het bekende nummer 06-39023794. Staat het 0499 telefoonnummer standaard in jouw telefoon? Vervang dit dan door het genoemde 06 nummer.
Zo breng ik voor mezelf toch nog wat meer financiële balans. Uiteraard kan je mij behalve telefonisch ook via email blijven bereiken.
Op dinsdag 22 november keek ik bij het tv programma Op1 naar een discussie over relatietherapie. Een politieke partij pleit voor subsidie voor relatietherapie, danwel opname in het basispakket of via de WMO. Dit omdat (complexe) scheidingen een grote impact hebben op de maatschappij, en specifiek op de jeugdzorg en jeugdbescherming en mensen niet altijd realatietherapie zelf kunnen betalen.
Dat scheiding veel verdriet, rouw en trauma met zich meebrengt zie ik in mijn praktijk ook. Ik zie het verdriet van volwassenen in een scheiding, de boosheid, teleurstelling. In zichzelf en in de ander, om de kinderen. Ik ondersteun het dan ook van harte dat dit onderwerp weer politieke aandacht krijgt, want dat goede relaties belangrijk zijn moge duidelijk zijn. Zowel voor het individu als het gezin, Daarmee heb ik gelijk een bruggetje gemaakt naar de opleiding die ik op dit moment volg: een opleiding tot systeemspecialist. Sinds mei dit jaar rijd ik om de week naar Wezep om mij te verdiepen in contexten en betrekkingen. Over hoe om te gaan met problemen in gezinnen, (partner)relaties en de relatie die de mens met zichzelf heeft.
Het is een mooie aanvullende tool in mijn rugzak als hulpverlener.
Lees verder
Regelmatig maak ik met mijn cliënten gebruik van het therapeutische spel "Ons bestaan op een bordje". Het spel kan behalve in een groep of gezin ook heel helpend zijn tijdens individuele begeleiding.
Er zitten naast gespreksvragen ook kleine opdrachten in. Soms word je uitgedaagd om een gedichtje te schrijven. Van de week schreef ik samen met een cliënt een elfje (dit is een eenvoudige, compacte dichtvorm, die bestaat uit elf woorden op vijf dichtregels).
Met toestemming deel ik dit elfje met jou, als afsluiting van deze nieuwsbrief en het jaar 2022:
Liefde
Doet rouwen
Gemis, verlies meedragen
Nieuw jaar, nieuwe wegen
Verbindingskracht
Ik wens je voor 2023 heel veel liefde en verbindingskracht toe.
Ineke Vliem Praktijk Inham
NB de praktijk is gesloten van 27 december t/m 6 januari 2023.
|